Blog Ağacı


Düzgün ve Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

Düzgün ve Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?

  •  5.06.2017
  •  

Düzgün ve Doğru Mekik Nasıl Çekilir

Blog Ana Sayfası / Blog Mekik Aletleri

Düzgün ve Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?


Mekik hareketinden maksimum verim almak ve karın bölgesindeki yağlanmalardan kurtulabilmek için mekik çekerken dikkat etmemiz gereken hususlar vardır. Göbek bölgesindeki fazlalıklar için en ideal ve en çok tavsiye edilen egzersiz mekik çekme egzersizleridir.

Öncelikle dikkat etmemiz gereken nokta yapacağımız mekik hareketi sert bir zemin üzerinde çekilmelidir ve bacaklar dizlerden bükülüp ayak tabanları yere değecek şekilde mekik çekmeye özen göstermeliyiz.

Mekik çekerken sırtımız düz ve dik durmalıdır.

Mekik hareketinden en fazla şekilde yararlanmak ve daha hızlı etkisini görmek için yapabiliyorsanız eller boyun altında birleştirilmelidir.

 

Mekik hareketinde kendimizi ileri doğru kaldırdığımız zaman sırt tamamen yerden kalkmalı, geriye yattığımız zaman ise sırt tamamen yere değecek şekilde hareket yapmalıyız.

Mekik çekme egzersizlerinde kullanabileceğiniz direnç ayarlı veya dijital göstergeli modellere mekik aletleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Uzun süreli tecrübeler ve kullanıcı yorumlarına göre en popüler ve en çok tavsiye edilen mekik çekme aletlerine sayfanın altındaki "En Popüler Mekik Aletleri" kısmından da ulaşabilirsiniz.

Mekik yorucu bir egzersiz şekli olduğu için mekik çekerken nefesimizi de doğru ayarlamamızda fayda olacaktır.

Mekik Çekerken Nefesin Ayarlanması : Sırtımız yerden kalkarken burundan nefes almalı, sırtımız yere yaklaşırken nefesimizi ağızdan ve yavaşça dışarı vermeliyiz.

Hindirim.com