Blog Ağacı


Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi ?

Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi ?

  •  5.06.2017
  •  

Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi ?

Blog Ana Sayfası / Blog Mekik Aletleri

Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi ?


Göbek Eriten Egzersizler arasında Mekik Çekmek : Malumunuz mekik çekmek özellikle karın bölgesinin çalışmasına yardımcı olmakta ve göbekte meydana gelen aşırı yağlanmayı yok etmektedir. Fakat sağlıksız veya bilinçsiz olarak çekilecek olan mekik kas zedelenmelerine neden olabilmektedir.

Bu nedenle uygun bir mekik aleti ile mekik hareketlerini yapabilirsiniz.

Mekik çekerek göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için ; dizlerinizi bitiştiriniz. Ayaklarınız birbirine paralel şekilde iken iki elinizi enseye koyup hızlı hızlı ve sık sık karnınız acıyana kadar bu hareketi yapınız. Her sabah ve akşam bunu 50'şer kez yapmanız yerinde olacaktır. Bunla beraber boyun bölgenizi zorlamamaya dikkat ediniz.

Alacağınız mekik aletleri arasında boynunuza ve sırtınıza destek yapan ürünlerden de tercih edebilirsiniz.


Mekik çekme egzersizlerinde kullanabileceğiniz direnç ayarlı veya dijital göstergeli modellere mekik aletleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Uzun süreli tecrübeler ve kullanıcı yorumlarına göre en popüler ve en çok tavsiye edilen mekik çekme aletlerine sayfanın altındaki "En Popüler Mekik Aletleri" kısmından da ulaşabilirsiniz.

Mekik yorucu bir egzersiz şekli olduğu için mekik çekerken nefesimizi de doğru ayarlamamızda fayda olacaktır.

Mekik Çekerken Nefesin Ayarlanması : Sırtımız yerden kalkarken burundan nefes almalı, sırtımız yere yaklaşırken nefesimizi ağızdan ve yavaşça dışarı vermeliyiz.

Hindirim.com