Blog Ağacı


Ne Kadar ve Ne Zaman Mekik Çekilmelidir ?

Ne Kadar ve Ne Zaman Mekik Çekilmelidir ?

  •  5.06.2017
  •  

Ne Kadar ve Ne Zaman Mekik Çekilmelidir ?

Blog Ana Sayfası / Blog Mekik Aletleri

Ne Kadar ve Ne Zaman Mekik Çekilmelidir ?


Mekik çekmek ve dolayısı ile düzgün ve şekilli bir karın bölgesine sahip olmak için düzen ve disiplin gerektirir.

Mekik hareketini akşam yemeklerinden yarım saat sonra 20-30 tane düzgün çekilen mekik sizler için yeterlidir. Fakat fazla çekemiyorsanız zorlamamalısınız. Eğer gücünüz yeterliyse sayıyı istediğinize göre ayarlayabilirsiniz. İlk günlerde biraz zorlanabilirsiniz fakat birkaç gün içinde hemen alışırsınız. Her zaman bir önceki yaptığınız günün üstüne çıkmaya çalışın ama çıkamıyorsanız aynı sayıda mekik çekmeye devam etmenizde yeterli olacaktır.

Mekik çekerken Boyun ve sırt ağrınız fazla oluyorsa destekleyici ürünler ile boyun ve sırt ağrınızı en aza indirebilirsiniz. Tabii unutmamanız gereken bir diğer nokta mekik aletleri sadece sizi desteklemek ve çekebildiğiniz mekik adedini arttırmak için kullanılır.
Mekik çekme egzersizlerinde kullanabileceğiniz direnç ayarlı veya dijital göstergeli modellere mekik aletleri sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Uzun süreli tecrübeler ve kullanıcı yorumlarına göre en popüler ve en çok tavsiye edilen mekik çekme aletlerine sayfanın altındaki "En Popüler Mekik Aletleri" kısmından da ulaşabilirsiniz.

Mekik yorucu bir egzersiz şekli olduğu için mekik çekerken nefesimizi de doğru ayarlamamızda fayda olacaktır.

Mekik Çekerken Nefesin Ayarlanması : Sırtımız yerden kalkarken burundan nefes almalı, sırtımız yere yaklaşırken nefesimizi ağızdan ve yavaşça dışarı vermeliyiz.

Hindirim.com