Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Hindirim.com, kullanıcıların www.hindirim.com sitesi üzerinden ilettikleri kişisel bilgilerini, Gizlilik Politikası ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında, üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
Kişisel bilgiler, ad soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup kısaca Gizli Bilgiler olarak anılacaktır.

Hindirim.com, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesinde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır.
Hindirim.com, kişisel bilgileri kendi bünyesinde müşteri profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla 3.kişiler ile paylaşabilecektir.

Hindirim.com, kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Hindirim.com'un gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.hindirim.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Hindirim.com'un herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Hindirim.com, kullanıcılara ve kullanıcıların www.hindirim.com sitesinin kullanımına dair bilgileri, teknik bir iletişim dosyasını (Kurabiye-Cookie) kullanarak elde edebilir. Ancak, kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyası gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcı ayarlarını değiştirebilirler.

Hindirim.com, işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman www.hindirim.com sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir. Hindirim.com'un değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, www.hindirim.com sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Güvenli Kredi Kartı Kullanımı

www.hindirim.com sitesinden alışveriş yapan kredi kartı sahiplerinin güvenliğini ilk planda tutmaktadır.www.hindirim.com veri transferinde güvenlik için Rapid SSL Güvenli Sistem Sertifikası ve 128 bitlik standart şifreleme protokolünü kullanmaktadır.

Şifre sayfaları ve Kredi kartı işlem sayfalarında browser'in en alt köşesinde Rapid SSL logosunun olduğu kontrol edilmelidir. Kredi kartı bilgilerinizi girdiğiniz her sayfada tarayıcınızın (browser) alt kısmında bu logo işaretini göreceksiniz. Bu logo o an için o sayfa üzerinde tarayıcınız vasıtası ile gönderdiğiniz hiç bir bilginin üçüncü şahıslar tarafından görülemeyeceğinin garantisidir.

Bu gün Türkiyede'ki tüm bankaların internet şubelerinde standart olarak kullanılan 128 bitlik şifreleme işlemi sayfalarında uygulanmakta ve girilen bilginin maksimum güvenliği sağlanmaktadır.

Kredi Kartı bilgilerinizi girdiğiniz sayfanın sağ alt köşesinde bulunan kilit resmi bu sayfanın SSL ile şifrelendiğini gösterir ve üzerine tıkladığınızda şifrelemenin hangi firmaya ait olduğunu belirtir.

Mesafeli Satış Sözleşmesi - Tüketici Kanunu