Sıkça Sorulan Sorular

Aradığınız cevapları hızla bulabilmeniz için bu bölümü hazırladık. Umarız aradığınız tüm sorulara bu sayfamızdan yanıt bulabilirsiniz.

* Hindirim.Com'dan Nasıl alışveriş yapabilirim?

Sitemizden alışveriş yapmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir. Üyeliğinizi ana sayfamızdaki "Üye Kayıt" linkini kullanarak yapabilirsiniz.

Üye girişi yaptıktan sonra satın almak istediğiniz ürünleri ürün sayfalarında bulunan "sepete at" butonunu kullanarak alışveriş sepetinize dilediğiniz kadar ürünü, mevcut stoku geçmeyecek adette sepetinize atabilirsiniz. Satın almak istediğiniz tüm ürünleri sepetinize attıktan sonra, alışveriş sepetim sayfasına giderek kontrol edebilir ve sipariş vermek için "satın al" butonunu kullanarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz. Siparişinizi oluştururken; öncelikle fatura ve teslimat bilgilerinizi girmeniz, ödeme tipinizi seçerek, güvenli ödeme sayfasında ödeme işleminizi tamamlamanız ve siparişinizi onaylamanız gerekmektedir.

* Hindirim.Com Üyelik Şifremi Unuttum. Nasıl Giriş Yapabilirim?

Sitemizin sağ üst köşesinde bulunan Üye Girişi linkine tıklayarak üye giriş ekranında kırmızı yazıyla belirtilmiş olan Şifremi unuttum sayfasında üye olduğunuz mail adresinizi girerek yeni şifrenizin üye olduğunuz mail adresine değiştirilerek gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

* Hindirim.Com'dan sipariş ettiğim ürün stoklarda yoksa ne yapılır?

Sitemizde satışa sunulan ürünlerin stok durumlarını devamlı olarak kontrol etmemize rağmen, bazı durumlarda, sipariş edilen ürün, stoklarda kalmayabilir. Özellikle, cep telefonu, bilgisayar gibi çok hızlı hareket eden kategorilerde böyle şeyler yaşanabilmektedir. Bu gibi durumlarda, müşterilerimize konu hakkında bilgi verip, alternatif ürünler önermekte yada, ödemesini iade etmekteyiz.

* Sitenizden vermiş olduğum siparişi iptal edebilir miyim?

Sipariş ettiğiniz ürünleri tedarik edip, kargoya vermemizden önce, siparişlerinizi iptal ettirebilirsiniz.

* Satın aldığım ürünleri nasıl iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde Hindirim.Com Müşteri Hizmetleri sayfasında bulunan iade bildirim formunu doldurarak, faturanız ve iade sebebinizi içeren bir not eki ile iade edebilirsiniz.

* Satın aldığım ürün ambalajından arızalı çıktı, ne yapmalıyım?


Ambalajından arızalı çıkan yeni aldığınız ürünler "arızalı yeni ürünler" sınıfına girer. Arızalı çıkan yeni ürününüzün değişim veya iadesi için Müşteri Hizmetleri sayfamızdan Ürün arıza/değişim bildirim formunu doldurarak bize ulaştırdığınızda, ürününüzün değişimi yada iadesi yapılmaktadır. Lütfen ürün iadesi ve ürün değişimi için müşteri hizmetlerindeki Ürün iade/değişim işlemleri bölümünü kullanmadan ürün gönderimi yapmayınız. Bu tip ürünleri; orijinal ambalajında, bütün aksesuarları ile birlikte, "aldığınız gibi olmak kaydı" ile doğrudan Hindirim.Com'a göndermeniz gerekir. Bu kategoriye giren ürünlerin kargo ücretleri Hindirim.Com tarafından karşılanır.

* Hindirim.Com'da satılan ürünlerin garantisi var mı?

Sattığımız tüm ürünler ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup tamir veya değişim işlemleri garanti veren firma ve yetkili servisleri tarafından yapılmaktadır. Satın almış olduğunuz tüm ürünlerde garanti süresi, aksi belirtilmediği sürece en az iki yıldır ve bu süre içerisinde meydana gelebilecek arızalar için yetkili servisten hizmet alabilirsiniz.
Arızalı ürününüzü faturası ve/veya garanti belgesi ile birlikte, garanti belgesinden ya da kullanım kılavuzundan bulacağınız size en yakın yetkili servise başvurmak sureti ile garanti kapsamında tamir veya değişim yaptırabilirsiniz. Yetkili Servis ile problem yaşadığınızda bize başvurabilirsiniz.
Bazı yetkili servisler kargo ile de ürün kabul edebilmekte yada doğrudan sizden ürünü aldırtabilmektedirler. Lütfen bu yönde hizmetleri olup olmadığını sorunuz.
Seri numarası olan ürünlerde yetkili servisler ürünün seri numarasından garanti kapsamını kolaylıkla bulabilmekte ve onarım işlemlerine başlayabilmektedir.
Yetkili servisler bölümünden ürününüz ile ilgili yetkili servisi bulabilirsiniz. Eğer bölümde yer almıyor ise bize başvurabilirsiniz.

* Neden TC Kimlik numarası girmek zorunludur?

29/08/2006 tarihli, 26274 sayılı Resmi Gazetede tebliğ edildiği üzere, 1/1/2007 tarihinden itibaren kesilen faturalarda T.C. Kimlik Numarası yazma zorunluluğu getirilmiştir. T.C. Kimlik Numaranızı öğrenmek için tıklayın.

* Ödeme seçenekleri nelerdir ve nasıl ödeme yapılır?


Sitemizde, "Kredi Kartı ile Ödeme", "Kapıda Nakit Ödeme", "Banka Havalesiyle Ödeme" olmak üzere 3 seçenek vardır.

Kredi Kartı ile Ödeme: Kredi Kartı ödemelerinde; ödeme sayfasında, kredi kartınızın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarasını, son kullanma tarihini ay ve yıl olarak ve kredi kartınızın arkasında bulunan 3 haneli güvenlik numarasını girdikten sonra, peşin veya taksitli işlem tercihinizi belirlemeniz gerekmektedir.

Kapıda Nakit Ödeme: Satın almış olduğunuz ürün/ürünler teslimat adresinize geldiğinde, fatura tutarı teslimatı gerçekleştiren kargo yetkilisine nakit olarak ödenir. Kapıda ödeme seçeneğinde şuan kredi kartı geçerli değildir.

Banka Havalesiyle Ödeme: Havale / Eft ile oluşturacağınız siparişlerinizde ödeme sayfamızda havale yapabileceğiniz banka hesap numaralarımız listelenir ve tercih ettiğiniz banka hesabımıza havale yaparak ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap bilgileri bu seçeneği tıkladığınız zaman listelenecektir. Müşteri hizmetleri sayfamızdan da banka hesap bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

Yukarıda açıkladığımız ödeme seçeneklerinden size uygun olanını seçtikten sonra "Onayla" butonuna basarak, ödeme onay sayfasına gelirsiniz. Bu aşamada, kredi kartınızdan herhangi bir çekim yapılmış değildir. Böylelikle, yapmış olduğunuz alışverişle ilgili tüm bilgileri yeniden gözden geçirme, değişiklik yapma veya alışverişten vazgeçme şansınız mevcuttur. Değişiklik yapmak için geri dönebilir, devam etmek istiyorsanız tekrar "Onayla" butonuna basarak, alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.