Blog Ağacı


Vücut Geliştirme Aletleri

Vücut Geliştirme Aletleri

  •  1.06.2017
  •  

Vücut Geliştirme Aletleri

Blog Ana Sayfası / Blog Dambıl Setleri

Vücut Geliştirme Aletleri
 

Vücut geliştirme aletleri daha kaslı ve etkileyici bir vücuda kavuşmanıza yardımcı olan aletlerdir. Vücudunuza geliştirmek istediğiniz bölgelere yönelik seçmeli ve düzenli bir program ile kullanmalısınız.

Vücudun sahip olduğu kas dokusunun gücünü ve hacmini arttırarak vücudu şekle sokmak amacıyla yapılan fizik hareketlerine denir.

 

Vücut Geliştirme Teknikleri :
 

Vücuttaki her kas grubunu çalıştıran birden fazla hareket vardır. Bu hareketler genellikle belli sayı ve setler halinde uygulanır. Güç artışı sağlandıkça kullanılan ağırlıklar yavaş yavaş arttırılır.

 

 

Vücut Geliştirme Aletleri Nelerdir ?
 

Vücut geliştirme için kullanılan pek çok alet vardır. Ayrıca, aletsiz olarak da çalışmak mümkündür. Başlıca aletler dambıl denilen ağırlıklardır. Bu ağırlıkların ağırlık çubuğuna asılmasıyla elde edilen halterlerle vücut kaslarının tamamına yakınını çalıştırmak mümkündür. Bunun dışında her kas grubu için özel olarak hazırlanmış stantlarda vardır.

 

Evde vücut geliştirme yapanların en büyük yardımcıları ağırlığı ayarlanabilir vinyl kaplı plastik dambıllar veya özel çantalı tamamen demir dambıl setleridir.

Ağırlıklarına göre kategorilendirilmiş tüm dambıl setlerine soldaki menüden ulaşabilirsiniz. Eğer kısa bar ve uzun bar alarak yan kısımlarına istediğiniz ağırlık seçeneklerinde plaka alarak dambılınızı kendiniz oluşturmak isterseniz Ağırlık Barları ve Plakaları kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Ağırlık kaldırma çalışmalarında en çok kullanılan ağırlık halter sehpalarına ise Ağırlık Sehpaları kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki en popüler çok satan dambıl ve halter ürünlerinden kendinize en uygun olanı seçebilirsiniz.