Kapıda Ödeme Avantajı

Mekik Aletleri

Markalar

Fiyat Aralığı

Ürün Puanı

FırsatlarÜrün Listesi

Ücretsiz Kargo
355,00 TL

  Mekik aleti işe yarıyor mu ? Mekik Aletleri bayanlarda bel bölgesi kıvrımlarının oluşmasına erkeklerde ise karın kası oluşumu ve sert bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Göbek bölgesindeki yağlanmaları gidermek için düzenli bir şekilde mekik çekmek çok faydalı olacaktır.Mekik çekme konusunda zorlanıyorsanız boyun ve bel bölgesinden destekleyici Ab Rocket Mekik Aletleri ve Ab Roller Mekik Aletleri sayfalarımızı inceleyebilirsiniz.

Mekik Aletleri konusunda en çok merak edilen konularda yazılan makale ve araştırmaların birkaçına aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.Tüm makale ve öneriler için Mekik Aleti Blog sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Mekik Çekmenin Faydaları Nelerdir ?
Mekik Çekmek Zayıflatır mı ?
Düzgün ve Doğru Mekik Nasıl Çekilir ?
Mekik Çekmek Kaç Kalori Yakar ?
Ne Kadar ve Ne Zaman Mekik Çekilmelidir ?
Mekik Çekmek Göbeği Eritir mi ?
 

 

Mekik Nasıl Çekilir ?Mekik Aletleri, göbek ve karın yağlarını eritmek için yıllarca en çok kullanılan ve uygulanan hareket mekik çekme egzersizleridir. Göbek yağlarından kurtulmak ve karın kaslarını geliştirebilmek için mekik çekerken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Bu noktalara kısaca değinmek gerekirse ;

Önemli olan noktalardan biri öncelikle mekik hareketini sert bir zemin üzerine sırtınızı yaslayarak mekik çekmektir.

Bacaklarınızı dizlerinizden bükerek karnınıza doğru çekilir ve ayaklarınızı tabanlarını yere temas edecek şekilde başlamalısınız.

Mekik çekerken sırtınız yere parelel dik ve düz şekilde duracak pozisyonu ayarlamalısınız.

Daha etkili ve kısa sürede daha faydalı bir mekik için ellerinizi ensenizde birleştirmeniz etkili olacaktır.

Bu tarz mekik hareketinde kullanabileceğiniz Ab Rocket ve Ab Rocket Twister Mekik Aleti kullanabilir yada Ab Roller Mekik Aleti olarak adlandırılan yarım mekik çekme aletlerini kullanmanız hem hareketi doğru yapmanızı ve hem daha fazla verim almanızı sağlayacak destekleyici aletleridir.

Mekik Çekmenin FaydalarıMekik aleti ile mekik çekerek hem karın ve göbek yağlarından kurtulabilir hemde bel ve karın kaslarının gelişmesini sağlayarak dinç ve fit bir duruşa da sahip olabilirsiniz.

Bayanlarda daha çok bel kıvrımının oluşarak estetik bir görünüm kazandırırken erkeklerde de kaslı ve sert bir görünüm kazanmasını sağlar.

Mekik çekme egzersizleri yorucu ve etkili bir yöntem olduğu için çalışmalarınızda nefes pratiğinine de dikkat etmelisiniz. Sırtınız yerden kalkarken burnunuzdan nefes alıp, sırtınız yere yaklaşırkende ağızınızdan ve yavaş yavaş nefesinizi vererek daha uzun süreli ve etkili şekilde mekik çekebilirsiniz.